Herkes Sığınaklara!

Yazar Cuma, Temmuz 22, 2016 ,

filmi izlemedim ama en kısa zamanda izleyeceğim


Korkuyoruz, endişeliyiz, kimse güvende değil artık. Neler oluyor tam olarak bilmek mümkün değil. TRT spikerinin '' TSK yönetime el koymuştur, sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir'' dediğini kulaklarımla duydum. Sonrası dehşet, kargaşa, belirsizlik, endişe, gelecek kaygısı, karanlık..

Pek çok kişi sosyal medya hesaplarını kapatmış, biraz ortalığın durulmasını beklemeyi uygun görmüş. Herkesin kendi kişisel kozasını oluşturmaya çalıştığı bu sisli günlerde ben kendimi en güvende hissettiğim yere ; edebiyata ve sinemaya saklandım. Sosyal medyada sadece facebook ve instagram kullanıyordum zaten. Sürekli olumsuz bilgi ve duygu akışından çok rahatsız olduğum için bir süre facebook kullanmayacağım. Telefonumdan uygulamayı kaldırdım, oldu bitti.  İnstagram'da kitapsever dostlarım var genellikle, daha az felaket tellalı bulunuyor o nedenle. Hararetli tartışmaların olduğu whatsapp grubundan da ayrıldım.

Okuduğum kitapları KİTAPLIK, izlediğim ve sevdiğim filmleri SİNEMA etiketi altında topluyorum. Ne okusam, ne izlesem diyen varsa göz atabilir.

Bugünlerde benim elime almak istediğim kitap kesinlikle İsyan Günlerinde Aşk. Abdülhamit'i tahttan indirmek isteyenlerin entrikaları, Şeyh Yusuf Efendi'de vücut bulan ''eli öpülesi gerçek dindar'' tiplemesi, iyi bir asker olan Ragıp Bey'in ordudaki başıbozukluğa duyduğu tepki, içinde hep bir isyan arzusu olan zavallı Hasan efendinin sırf bir şeylere karşı çıkmak adına sokaklara dökülmesi, padişaha karşı gelenleri bastırmak için Selanik'den gelen ordunun daha padişahı tahttan indirmesi, Abdülhamit'in söylediği ''Kalabalıklara asla güvenme doktor. Bizim topraklarda ne zaman halk sokağa dökülse birilerinin kellesi gider'' demesi gibi onlarca olay ile günümüze ayna tutuyor İsyan Günlerinde Aşk. Şiddetle tavsiye ediyorum. Onun dışında Tess Gerritsen ve Grange'ın romanlarında da zamanın dışına çıkmak, her şeyi unutmak, kitap bitene kadar uyuyamamak garanti.

İzlemeyenler için ''Homeland'' dizisi bugünler için biçilmiş kaftan. Küresel güçlerin dünya siyasetine nasıl yön verdiğini bu kadar açık /net anlatıyor olmalarına hala şaşırıyorum. Hele CIA başkanı ile Suriyeli üst düzey bir komutanın aralarında geçen bir diyalog var ki evlere şenlik.

Kendi sığınağıma çekilmek bana iyi geliyor. Belki de bu kaosun bize bir faydası da bu olacak, biraz daha içimize dönecek, bize neyin iyi geldiğini bulacağız. Sağlıcakla ve güvende kalın dostlarım.


Benzer Yazılar

4 yorum

 1. Elif'ciğim çoğumuz aynı durumdayız, millet yazdığın gibi sosyal hesaplarını kapattı, ben de siyasi tüm yazılarımı içim cız ederek kaldırdım, çünkü bu durumu bizler yaratmadığımız halde, faturası biz sosyal medya kullanıcılarından da kesiliyor, herkes birbirini ispiyonlamaya başlamış! Düşünmek, düşündüğünü yazmak, paylaşmak suç oldu, Homeland dizisini çok merak ettim, cia başkanı bizim ülkemize de sıksık gelirdi, ismi lazım değil birisi ile saatlerce konuşurdu ve ben "Acaba ne işler çeviriyorlar?" derdim. Bana normal gelmezdi çünkü hala da gelmiyor. Bilmiyoruz ki ne konuştuklarını. Hayrımıza mı, şerrimize mi? o yüzden merak ettim çok Suriyeli komutan Esat'ı ve ülkesini satmıştır diyorum büyük ihtimalle....e her ülkede bolca vatan haini oluyor para için, makam için, güç için...vatanını sevene ise dünyayı versen ihanet etmez ülkesine...
  İsyan Günlerinde Aşk'ı da not ettim.
  Çok teşekkürler
  Umarım hepimiz kendimize gelirizi...psikolojimiz bozuldu:(
  Sevgilerimi bıraktım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geç yazabiliyorum, kusura bakma lütfen. Ne güzel bir yorum. İzleme şansın oldu mu homeland i?

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 2. Sponsorluk seviyesine yükselmek için altınızda ürün satan bir danışmana ihtiyacınız var demektir. Farmasi resmi sitesinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra panel de bulunan danışman ekle butonundan altınızda çalışacak üyeler oluşturabilirsiniz.
  Farmasi ücretsiz üyelik aşamasına gelmiş herkes tarafından merak edilen bir şey de Farmasi danışmanıdır. Farmasi danışmanı, üyeliğini tamamlamış ürün satmaya hazır olan kişilere verilen bir unvandır diyebiliriz. Farmasi üyelik sisteminde kayıt olan herkese bu unvan verilmektedir. Ayrıca sipariş limitlerine göre de unvanlar verilmektedir. Bu unvanlar danışmanlık seviyenizi belirlemektedir. Aylık olarak hesaplanan alt üyelerin ve kendinize ait siparişler bu unvanların belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

  http://www.farmasigirisi.net / http://www.farmasibasvur.net

  YanıtlaSil